Најдобриот фудбалер на Астон Вила, Џек Грилиш, наводно им се пофалил на своите пријатели дека следната сезона сигурно ќе биде дел од Манчестер Ј.

Играчот од средниот ред оваа сезона беше најзаслужен што клубот од „Вила Парк“ е во Премиер лигата, и го привлече вниманието на голем број врвни клубови уште оваа зима.

Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Јунајтед, наводно, се заинтересирани за репрезентативецот на Англија, а најблизу до него е веројатно Јунајтед. Извори блиски на фудбалерот, Грелиш им се доверил во своите пријатели, дека сака да се потпише за „црвените ѓаволи“.

Греалиш има договор со Вила до 2023 година, но откупна клаузула од 45 милиони фунти која нема да биде проблем за Манчестер.