Нашата реноминара обложувалница MOZZART ги истакна квотите за натпреварите од првото пролетно или вкупно 19.коло во ПМФЛ. Па така според MOZZART Вардар е фаворит на скопското дерби со Македонија ЃП. За „1“ коефициентот е 1.50. Додека за триумф на „лавовите“ тој е 6.50. Шкендија во Струмица на дербито со Академија Пандев е фаворит, за „2“ коефицинтот е 2.20, додека за триумф на „пандевци“ тој е дури 3.30.

Квотите за сите натпревари од 19. коло се следните…

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ПОНУДАТА НА МOZZART ЗА 19.КОЛО НА МКФЛ НА ОВОЈ ЛИНК