Порталот Footyheadlines денеска објави фотографија од проектот за дизајн на новиот дрес на англискиот премиерлигаш Тотенхем за сезоната 2020/2021.

Овој пат, дизајнерите решија да се оддалечат малку од класичната верзија на дресот на лондонскиот тим, поттикнувајќи украси со сиви геометриски форми. Исто така на страните на горниот дел, како и на јаката и ракавите, се појавија контрастни сини и жолти апликации. Дресот го изработува Најк, кој е спонзор на клубот.