Можеби екипата на Борусија (Д) не успеа да ги израдува своите навивачи по првите 45 минути на средбата со ПСЖ. но тие уште еднаш потврдија дека не случајно се едни од најдобрите фудбалски фанови на планетата. Кога се во прашање кореографиите, тука се надминуваат со секој нов меч. Погледнете каква е атмосферата на „Сигнал Идуна Парк“ вечерва на дуелот со ПСЖ: