Со оглед на тоа што вечерва имаме нови  натпревари од Лигата на шампионите, секако нашиот прв избор во ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart спортските обложувалници ќе бидат токму тие два меча. Тргнуваме од Лондон каде Челзи го пречекува Баерн. Не очекува тежок меч во кој Германците веројатно имаат за нијанса предност во битката за следната рунда. Челзи е ранлив, а тоа минхенци ќе знаат да го искористат. Одиме со силна двојка. На дуелот во Неапол очекуваме брз фудбал со многу шанси и најважно – голови. Би требало да ги има на двете страни па затоа ГГ3+. Имаме и три останати средби на кои очекуваме да дојде 3+.

  1. 20.45 Алдершот – Борехам В. 3+ (1.85)
  2. 20.45 Стирлинг А. – Ков Р. 3+ (1.45)
  3. 20.45 Албион – Кауденбут 3+ (1.65)
  4. 21.00 Челзи – Баерн 2 (2.00)
  5. 21.00 Наполи – Барселона ГГ3+ (1.87)
  • ВКУПНА КВОТА: 16,55