АПОЕЛ и Омонија, еден против друг во 22. коло на кипарскиот шампионат. Актуелниот шампион и седумкратниот едноподруго првак на Кипар, против шампионот од 2010 година. Ова е меч кој може тотално да го исфрли едниот од трката за титулата. Омонија е втора на табелата со четири бода предност во однос на третиот АПОЕЛ кој сезонава не е толку доминантен како претходните.

КИПАР 1

АПОЕЛ – ОМОНИЈА
Понеделник 18.00 ч.
Шифра: 5261

ПРЕДЛОЗИ
КТ 1        1,80
КМБ 1&2-4         2,55
* квотите подлежат на промени

СИТЕ КВОТИ ЗА НАТПРЕВАРОТ ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОВДЕ

Со оглед на тоа што е домаќин предноста ја има АПОЕЛ, но ја расипа формата со оние два порази од Базел во Лига Европа како и од Пафос во првенството. На страната на АПОЕЛ е и скорот од меѓусебните дуели. Имено сино-жолтите немаат изгубено од „детелинките“ 28 натпревари во сите конкуренции. Последната победа на Омонија над АПОЕЛ е во април 2014 година.

Наши предлози се КМБ 1&2-4 или одете со чиста единица.

Standings provided by Sofascore LiveScore