Бесарт Ибраими, еден од најдобрите играчи на Шкендија само за една минута откако влезе на теренот, покажа зошто се издвојува од сите.

Зема една топка од средината на теренот, ја водеше до 20 метри, и од таму потоа постигна одличен погодок за водство на Шкендија од 1:2, и чекор до пласман во полуфиналето од Купот.

Погледнете го голот на Бесарт: