Интересен извор на натпревари за обложување и денеска во Mozzart спортските обложувалници. Во соработка со нив, еве го нашиот денешен избор за ТИКЕТ на ДЕНОТ. Почнуваме со „единицата“ на Баер Леверкузен во четврфиналето на Купот на Германија. на „Бај Арена“, Баер не смее ни да помисли на „кикс“, затоа што ова за нив е единствената голема шанса за трофеј сезонава. Победата не би требала да дојде во прашање. На големото хрватско дерби во Сплит ќе одиграме ГГ, а слично ќе одиграме и на куп мечот во Холандија меѓу Утрехт и Ајакс.

  1. 17.00 Вараждин – Горица 0-2 (1.69)
  2. 18.30 Баер (Л) – Унион Б. 1 (1.60)
  3. 19.00 Хајдук – Динамо (З) ГГ (1.82)
  4. 20.30 Пиаст Г. – Арка Г. 1 (1.57)
  5. 20.45 Утрехт – Ајакс ГГ3+  (1.60)
  • ВКУПНА КВОТА: 12,36