Вчера имавме одлично загревање пред викендот. Денеска нова „доза“ адреналин и прогнози. Во соработка сo Mozzart спортските обложувалници и денеска подготвивме интересен ТИКЕТ на ДЕНОТ со одлична квота. Тргнуваме со една двојна шанса на првиот меч од новото коло во Шпанија. Алавеш е домаќин на Валенсија и гледајќи ја моменталната форма на двата тима, Валенсија нема да победи на ова гостување. Дури сметаме дека Алавеш е поблиску до триумф, но за поголема сигурност ќе одиме со 1Х. „Единици“ ќе ставиме на Олимпик (М) на дуелот со Амиен, на Брага против Портимонензе и на мечот од зоната за испаѓање во Велс меѓу Цефн Друидс – Ејбериствит. ТИКЕТОТ го завршуваме со меч од Франција 2 на кој најмногу му „лежи“ ГГ.

  1. 20.00 Троја – Париз ГГ (2.20)
  2. 20.45 Цефн Друидс – Ејбериствит 1 (2.10)
  3. 21.00 Алавеш – Валенсија 1Х (1.44)
  4. 21.00 Олимпик (М) – Амиен 1 (1.65)
  5. 21.30 Брага – Портимонензе 1 (1.35)
  • ВКУПНА КВОТА: 14,82