Милан Ристовски денеска еше стрелец за Нитра во словачкиот шампионат во дуелот против Сеница и победата на гости од 0:3.

Македонскиот интернационалец во 50. минута по една акција излезе сам пред голот, и кога малку ја закомплицира ситуацијата, погоди во мрежата.

Тоа беше гол број девет за Ристовски.

Нитра и натаму е во битка за опстанок, а ова беше многу важен триумф за нив во таа битка.