Денешниот ТИКЕТ на ДЕНОТ го почнуваме со дербито во Шпанија. Вечерва Бетис го пречекува Реал во меч кој за гостите е обврзувачки да го завршат како победници за да се вратат на челното место на Ла Лига. Реал несомнено е фаворит, но е ранлив и денеска нема да остане со празна мрежа во Андалузија. Затоа и се обидуваме со ГГ. Идентично ќе одиграме и на меч од словенечката Прва лига, на дуелот меѓу Триглав и Целје. Останатите три типови се на победа на домашните.

  1. 14.30 Феенорд – Вилем II 1 (1.50)
  2. 15.00 Триглав – Целје ГГ (1.75)
  3. 16.00 Копенхаген – Хорсенс 1 (1.42)
  4. 18.00 УЦР – Мунисипал Грециа 1 (1.92)
  5. 21.00 Бетис – Реал (М) ГГ (1.52)
  • ВКУПНА КВОТА: 10.88