Во спектакуларна вечер, Бока Јуниорс ја совлада Гимназија со 1-0 и постана првак на Аргетина. Карлос Тевез во 73. минута го постигна голот за победа.

Пред стартот на мечот тој го бакна Марадона, оваа фотографија за кратко време се прошири низ социјалните мрежи.