Натпреварите во Серија А би можеле да се прекинат по последните мерки на италијанската Влада.

Денеска на програмата се пет мечеви: Парма – Спал, Милан – Џенова, Сампдорија – Верона, Удинезе – Фиорентина и Јувентус – Интер, останува да видиме дали ќе има нова одлука околу нивно одлагање.