Вчера бевме толку блиску до нов добитен тикет, но само еден гол останавме покуси на мечот во Перу… Штета. Денеска одиме со нов избор од пет натпревари заедно со Mozzart спортските обложувалници. Во прв план се секако двата возвратни меча од Лигата на шампионите. Прво, на дуелот во Шпанија меѓу Валенсија и Аталанта ќе одиграме на голови, најмалку 3, додека за пресметката меѓу Лајпциг и Тотенхем, очекуваме Мурињо малку да изненади, во свој стил, кога најмалку очекувате од него. Со оглед на тоа што на Англичаните им треба победа мора да одат на брз гол, па оттука очекуваме лондончани да погодат најмалку еднаш во првото полувреме. Останатите три средби се од некои од пониските европски национални првенства, но прават одлична квота.

  1. 20.45 Нотс К. – Алдершот 3+ (1.90)
  2. 20.45 Карлајл – Њупорт 2+ (1.38)
  3. 20.45 Портсмут – Флитвуд Т. 2+ (1.35)
  4. 21.00 Валенсија – Аталанта 3+ (1.35)
  5. 21.00 РБ Лајпциг – Тотенхем Т2 1+ п.п. (2.60)
  • ВКУПНА КВОТА: 12,42