Италијанскиот тим Рома нема да патува во Севиља на утрешниот натпревар од Лигата на Европа.

На авионот на тимот од Италија, не му било дозволено да слета во Шпанија, па од тука од тимот од Рим се решија да не патуваат.

Наскоро се очекува да се огласи и УЕФА.

Претходно Гетафе објави дека нема да патува во Милано на дуелот со Интер.