Реванш четвртфиналето во СЕХА лигата помеѓу Вардар  и Нексе кој требаше да се игра во недела е откажан од безбедносни причини после кризата со корона вирусот во Европа и светот. Тоа е одлуката на двете страни, кои ги почитуваат мерките на Владата кои ги донесе да бидат затворени сите сали на неодредено време за да се спречат масовни собири кои би овозможиле пренесување на вирусот КОВИД-19.

Само неколку минути подоцна стигна информација дека и мечот со Пик Сегет во ЛШ кој беше закажан за 22 март во Скопје е одложен.

И официјално одложен дуелот меѓу Вардар и Пик Сегед