Веспрем, како останатите тимови во Европа е во домашна изолација. Ракометарите на унгарскиот тим во исчекување на продолжението од сезоната формата ја одржуваат од своите домови.

Дисциплината е најважна, а Марија Лојаница, довчерашниот кондициски тренер на Вардар се пофали дека Дејан Манасков и останатите членови за сега работат според планот.

 

 

View this post on Instagram

 

#stayathome✌🏻part #gymathome😂 #keepgoing #weareveszprem #allred

A post shared by Marija Lojanica (@marijalojanica) on