Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, испрати порака по повод пандемијата со коронавирусот. Тој на својот профил на „Фејсбук“ се јави од Нант, каде што испрати порака да се остане позитивен и да се слушаат препораките на надлежните, со цел да се победи вирусот.

Слушнете ја пораката на Лазаров.