Откако поради коронвирус беа одложени последните два реванш дуели во рамките на четвртфиналето во СЕХА-лигата, челниците на ова натпреварување и официјално потврдија дека се одложува фајнл-фор турнирот кој беше зажан за 3. до 5. април.

Засега нема информации кога ќе биде одиграле овие натпревари, внимателно ќе се прати ситуацијата.

Вардар е еден од оние тимови кои своето место не го завери, на првата средба славеше на гостувањето кај Нексе со еден гол разлика, реваншот требаше да се одигра на 15. овој месец, но два дена пред одржување на истиот беше одложен.