Дуелот во Лигата на нации меѓу Македонија и Косово ќе се игра на 4. јуни во Скопје со присуство на публика, додека финалето ќе биде на 9. јуни.

Дуелот требаше да се игра на 26 март но поради коронавирусот беше одложен.

Натпреварот ќе се игра на Арената „Тодор Проески“, а финалето ќе се игра во Белорусија или Грузија.