Бројот на заразени со коронавирус во НБА-лигата постојане расте. По ЛА Лејкерс, Бостон Селтикс, Брукилин, Денвер, Детроит, и Јута, се огласи и Филаделфија.

Во известувањето се вели дека тројца членови на овој клуб се позитивни, истите ќе бидат во самоизолација, а нивните имиња нема да бидат објавени.