Освен Даниеле Ругани, Блес Матуиди и Пауло Дибала, нема други позитивни случаи на коронавирусот, јавува „Скај Италија“.

Поради таа причина добар дел од фудбалерите Гонзало Игуаин, Миралем Пјаниќ, Сами Кедира и Даглас Коста што се вратија во своите родни места. Исто така се врати и Кристијано Роналдо кој е во Португалија и тренира од дома.