Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн изјави дека најверојатно ќе се врати со целосни тренинг активности веднаш откако ќе продолжи сезоната во Премиер лигата.

Претходно беше најавено дека капитенот на Англија одлично се опоравува и малку порано од предвидената пауза ќе се врати во тренинг преоцес.

„Не сум премногу далеку. Нормално се надевам дека ќе се вратам во тимот за време од две или три недели“, изјавил Кејн за клупскиот сајт.