По се изгледа дека времетоа на шпанскиот голман, Кепа Аризабалага во таборот на Челзи помина. Тренерот Лампард е решен да се откаже од најскапото засилување на клубот, 80 милиони евра платениот чувар на мрежата.

Кепа направи премногу грешки, премногу скандали, и клубот очигледно го решава овој проблем.

Понуда за него би требало да достави тимот на ПСЖ но максимум што Челзи за него може да извлече е 50 милиони.

Од друга страна според информациите пронајдена е и замената во името на легендата на Баерн Минхен, Мануел Нојер. Германецот има 34. години, но со оглед на тоа како бранат во неговата земја ќе игра  уште неколку сезони.