Навивачите кои го следат регионалното ракометно натпреварување, СЕХА лигата, направија избор на Перфектниот тим на лигата за тековната сезона 2019/20.

Во изборот на фановите на голманската позиција се најде репрезентативен голман Николче Митревски од Еурофарм, Ловро Јотиќ од Еурофарм на позицијата среден бек, како и Стојанче Стоилов, како најдобар пивотмен.

Комплетниот избор за перфектниот тим на СЕХА во видеото: