Македонската ракометна репрезентативка Сара Митова заминува од екипата на дански Сондерјиске.

„Ми беше задоволство“, напиша Митова на својот Инстаграм профил.

По три години поминати во Данска, нашата ракометарка ја заврши соработката со данскиот клуб.

Македонската крилна ракометарка од Вардар се пресели во Данска летото 2017 година и во три сезони постигна 93 гола за Сондерјиске.

 

View this post on Instagram

 

It was a pleasure!💙🙏 @soenderjyskedamer

A post shared by Mitova Sara (@mitova10) on