Страшна вест доаѓа од Кавадарци, поточно од Росоман каде што во сообраќајна несреќа, животот го загуби 25-годишниот капитен на ФК Росоман Саше Гелов. Сообраќајката се случила пред неколку дена, а Гелов им подлегна на повредите на скопските клиники.

Гелов е поранешен фудбалер на Вардар Неготино и на Хоризонт Турново.