Кошарката веќе со години се мачи одново да го врати сјајот. Кога станува збор за националната селекција деновите на радост, се ретки, одамна не нема на картата на големото европско натпреварување.

Во недостиг на големи успеси добродојдени се деновите кога го достигнавме врвот, како и патот до ЕП 2011 година. Лестер Бо Мекејлеб на својот официјален „Инстаграм“ профил сподели момент од дуелот со Велика Британија во преполаната СЦ „Јане Сандански“ клучен за пласманот на ЕП во Литванија.

Погледнете и уживајте…

 

 

View this post on Instagram

 

🤷🏾‍♂️ 🇲🇰🏁

A post shared by Bo Mccalebb🏁🏁 (@lmccale4) on