Во Шпанија клубовите стартуваа со тренинзи. Денеска Барселона на својата официјална страница сподели фотографии како се одвиваа истите. Засега се работи индивидуално, се почитуваат мерките, носење на ракавици, маски и секако социјалната дистанца.

Македонскиот репрезентативец и член на Леванте, Енис Барди испрати порака од терен: Безбедноста на прво место, мислејќи на здравјето.

 

View this post on Instagram

 

safety first 😏 ✖️ @playthebrand

A post shared by BARDHI (@enisbardhi10) on