Миралем Пјаниќ по завршувањето на сезоната во Италија, веројатно ќе го напушти Торино.

Иако „Газета“ пред неколку дена тврдеше дека репрезентативецот на БИХ се договорил со Барселона, сепак, има уште два клуба кои се интересираат за овој играч и кој може да ја расипат работата.

Веројатно станува збор за ПСЖ и за Челзи кои сакаат да го видат играчот од средниот ред во своите редови.

Со ова веќе е извесно дека деновите на Пјаниќ во Јуве се веќе избројани, и тој ќе има нов клуб. Од оваа екипа ќе си замине и Рабио.