Иако оствари навистина добри резултати со Олимпик Марсеј, се чини дека Андре Вијаш-Боаш, ќе си замине од клупата на францускиот гигант. Имено поради несогласувања со газдата на клубот, спортскиот директор Андони Зубизарета ќе ја напушти својата позиција, а токму тој го донесе Португалецот во клубот од Марсеј.

Па затоа Бојаш немал намера и натаму да седи на клупата на Олимпик Марсеј, некогашниот европски првак.

Ова значи дека челниците на клубот ќе мора да си побаратаа нов шеф на стручниорт штаб.

Да потсетиме дека Бојаш беше тренер во Челзи, Порто, Тотенхем, Зенит…