ЦСКА Москва неодамна објави дека еден од членовите, поточно од лекарскиот тим е позитивен на коронавирус.

Денеска стигнаа тажни вести од таборот на евролигашот, Роман Абжелилов починал на 44 години од “Ковид”. Од први мај бил на интезивна нега, но не успеал да ја добие битката.

ЦСКА испарти сочувство до семејството.