Во текот на изминатите два месеци додека трае пандемијата коронавирус, Новак Ѓоковиќ е многу активен на друштвените мрежи. Најдобриот тенисер во светот кој ги споделува своите ставови, покрана нов „Nole challenge“ на својот „Инстаграм“ профил.

„Ги предизвикувам сите мои драги пријатели и колеги од репрезентацијата да направат 100 двојни скокови со јаже. Ги предизвикувам сите спортисти во регионот и пошироко да го сторат истото“, порача Ноле.