Легендарниот италијански напаѓач Алесандро дел Пјеро е примен во болница во Лос Анџелес откако почувствувал силни болки. Откриено е дека има камења во бубрезите.

Тоа го откри Дел Пјеро на социјалните мрежи.

Не можам да верувам дека нешто што е мало 3 милиметри може да прави такви страшни болки“, напишал Дел Пјеро.