Македонскиот репрезентативец, Филип Талески по една сезона мината во дресот на Балинген се раздели со Бундес-лигашот. Додека трае неизвесноста околку идниот трансфер, а во игра е европскиот првак, Вардар, информација која СПОРТМЕДИА одамна ја објави, стигна убава слика од Балинген.

Германскиот тим на својата официјална страница го испочитува Талески, објави интересни фотографии, како видео-записи од неговите настапи.


На ист начин врати и Талески, кој на германски им се обрати на фановите на овој тим.