Македонскиот репрезентативец, Ѓорѓи Ѓорѓиев има нов тим, во новата сезона ќе го носи дресот на Алурон Вирту.

Ѓорѓиев кој беше дел од репрезентацијата која настапи на Европското првенство доаѓа од тимот на Париз Волеј каде мина две години, а по завршување на сезоната ја прекина соработката.

Тој денеска и официјално беше претставен како ново засилување на полскиот клуб.