На Алушовски му требаат уште четворица играчи за комплетен Вардар

Вардар не застанува. Старо-новиот сопственик на актуелниот европски првак, Михајло Михајловски го остварува она што го најави пред дваесетина дена, ги продолжи договорите со дел од ракометарите кои го носеа дресот минатата сезона, истовремено го „освежи“ составот со нови имиња. Филип Талески е последниот играч кој стави потпис на едногодишна соработка, македонскиот репрезентативец по три … Continue reading На Алушовски му требаат уште четворица играчи за комплетен Вардар