Босанскиот кошаркарски стратег Јасмин Репеша многу веројатно ќе биде новиот тренер на тимот на Фортитудо од Болоња.

Репеша е на пауза и нема професионален ангажман уште од минатата сезона кога го водеше тимот на Будуќност се до финалето во АБА лигата.

Доколку навистина стане тренер на Фортитудо, Репеша ќе преземе добро познат тим сонкој во 2005 година освои титула и супер куп на Италија.