Контроверзниот италијански фудбалер, Марио Балотели денеска се појавил во тренинг-центарот на Бреша, но најверојатно ова ќе биде последен ден во клубот.

Ваквото однесување не е изненадување, во години наназад често пати беше на жесток удар поради неспортските потези.

Балотели оваа сезона одигра 19 натпревари и постигна пет гола.