Денеска ќе биде затворено 28. коло во германската Бундес лига. Денеска мечот на денот е дуелот помеѓу Лајпциг и Херта на „Ред Бул Арената“.

Лајпциг има шест победи на седумте последни дуели со Херта во Бундеслигата, а единствената победа на берлинскиот тим е во 2017 година со 3:2 на „Ред Бул Арената“. Лајпциг го собра целиот плен на четирите последни меѓусебни дуели со гол разлика 18:4. Оваа сезона вицешампионот ја совлада Херта во Берлин со 4:2.

Во меѓувреме во Херта се случија трансформации, од раководните структури до тренерот. На клупата седна Бруно Лабадија. А „Старата дама“ добро тргна после паузата. Две победи без примен гол (7:0) и така на Лајпциг нема да му биде лесно.

Наши препораки се ГГ3+ и 1Х&ГГ

БУНДЕС ЛИГА, 28.коло

РБ ЛАЈПЦИГ – ХЕРТА
среда 18.30 ч.
Шифра: 3003

ПРЕДЛОЗИ
ГГ3+       1,87
КМБ 1&2-4         1,80
* квотите се променливи