Серија А го објави распоредот на доигрувањето на италијанската Серија А. Интересно е што има три сатници за одигрување на натпреварите од 16:15, 18:30 и 20:45 часот, што значи дека ќе нема натпревари преку ден. Исто така големото дерби, можеби одлучувачко за титулата помеѓу Јувентус и Лацио ќе се игра на 20 јули во понеделник (20:45 часот).

Распоредот е згуснат, а ќе има само пет дена без натпревари помеѓу 20 јуни и 23 јули, а тоа се 25 јуни, 29 јуни, 3 јули, 10 јули и 17 јули.

Торино и Парма ќе го отворат „рестартот“ на 20 јуни во сабота (26 коло), а по нив ќе играат Верона и Каљари. Аталанта – Сасуоло и Интер-Сампдорија ќе играат во недела (18.30 и 20.45 ч.). Во понеделник тргнува 27.коло со мечевите Фиорентина-Бреша, Лече-Милан и Болоња – Јувентус.

ЕВЕ ГО КОМПЛЕТНИОТ РАСПОРЕД

Saturday June 20

Torino-Parma (18:30)

Verona-Cagliari (20:45)

Sunday June 21

Atalanta-Sassuolo (18:30)

Inter-Sampdoria (20:45)

Week 27 fixtures

Monday June 22

Bologna-Juventus (20:45)

Fiorentina-Brescia (18:30)

Lecce-Milan (18:30)

Tuesday June 23

SPAL-Cagliari (18:30)

Verona-Napoli (18:30)

Torino-Udinese (20:45)

Genoa-Parma (20:45)

Wednesday June 24

Inter-Sassuolo (19:30)

Atalanta-Lazio (20:45)

Roma-Sampdoria (20:45)

Week 28 fixtures

Friday June 26

Juventus-Lecce (20:45)

Saturday June 27

Brescia-Genoa (16:15)

Cagliari-Torino (18:30)

Lazio-Fiorentina (20:45)

Sunday June 28

Milan-Roma (16:15)

Napoli-SPAL (18:30)

Sampdoria-Bologna (18:30)

Sassuolo-Verona (18:30)

Udinese-Atalanta (18:30)

Parma-inter (20:45)

Week 29 fixtures

Tuesday June 30

Torino-Lazio (18:30)

Genoa-Juventus (20:45)

Wednesday July 1

Bologna-Cagliari (18:30)

Inter-Brescia (18:30)

Fiorentina-Sassuolo (20:45)

Lecce-Sampdoria (20:45)

SPAL-Milan (20:45)

Verona-Parma (20:45)

Thursday July 2

Atalanta-Napoli (18:30)

Roma-Udinese (20:45)

Week 30 fixtures

Saturday July 4

Juventus-Torino (16:15)

Sassuolo-Lecce (18:30)

Lazio-Milan (20:45)

Sunday July 5

Inter-Bologna (16:15)

Brescia-Verona (18:30)

Cagliari-Atalanta (18:30)

Parma-Fiorentina (18:30)

Sampdoria-SPAL (18:30)

Udinese-Genoa (18:30)

Monday July 6

Napoli-Roma (20:45)

Week 31 fixtures

Tuesday July 7

Lecce-Lazio (18:30)

Milan-Juventus (20:45)

Wednesday July 8

Fiorentina-Cagliari (18:30)

Genoa-Napoli (18:30)

Atalanta-Sampdoria (20:45)

Bologna-Sassuolo (20:45)

Roma-Parma (20:45)

Torino-Brescia (20:45)

Thursday July 9

SPAL-Udinese (18:30)

Verona-Inter (20:45)

Week 32 fixtures

Saturday July 11

Lazio-Sassuolo (16:15)

Brescia-Roma (18:30)

Juventus-Atalanta (20:45)

Sunday July 12

Genoa-SPAL (16:15)

Cagliari-Lecce (18:30)

Fiorentina-Verona (18:30)

Parma-Bologna (18:30)

Udinese-Sampdoria (18:30)

Napoli-Milan (20:45)

Monday July 13

Inter-Torino (20:45)

Week 33 fixtures

Tuesday July 14

Atalanta-Brescia (20:45)

Wednesday July 15

Bologna-Napoli (18:30)

Milan-Parma (18:30)

Sampdoria-Cagliari (18:30)

Lecce-Fiorentina (20:45)

Roma-Verona (20:45)

Sassuolo-Juventus (20:45)

Udinese-Lazio (20:45)

Thursday July 16

Torino-Genoa (18:30)

SPAL-Inter (20:45)

Week 34 fixtures

Saturday July 18

Verona-Atalanta (16:15)

Cagliari-Sassuolo (18:30)

Milan-Bologna (20:45)

Sunday July 19

Parma-Sampdoria (16:15)

Brescia-SPAL (18:30)

Fiorentina-Torino (18:30)

Genoa-Lecce (18:30)

Napoli-Udinese (18:30)

Roma-Inter (20:45)

Monday July 20

Juventus-Lazio (20:45)

Week 35 fixtures

Tuesday July 21

Atalanta-Bologna (18:30)

Sassuolo-Milan (20:45)

Wednesday July 22

Parma-Napoli (18:30)

Inter-Fiorentina (20:45)

Lecce-Brescia (20:45)

Sampdoria-Genoa (20:45)

SPAL-Roma (20:45)

Torino-Verona (20:45)

Thursday July 23

Udinese-Juventus (18:30)

Lazio-Cagliari (20:45)