Челзи очигледно дека следната сезона сака да биде поинаков ти. Барем според најавите на англисктие медиуми кои најавуваат вистинска чистка во соблекувалната на Стемфорд Бриџ.

Веќе се осигурани доаѓањата на Тимо Вернер и Хамик Зијеш но пред се треба да си заминат неколкумина за да има простор за нови засилувања.

Па така, на излезна врата чекаат во ред Рос Баркли, Жоргињо, Маркос Алонсо, Емерсон Палмиери, Мичи Бачуаи, а за неверување е дека дури може да си замине и Нголо Канте. Договорите им завршуваат на Педро и на Вилијан. Бразилецот е пожелен но не и неговите желби за платата која би ја добивал.