ЕХФ на својот официјална „Фејсбук“ страница ги разбуди фановите, спроведе анкета за најдобар дрес во Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак, Вардар ја мина првата рунда, а нова пречка за пласман во третата рунда е Нант на Кирил Лазаров.

Сите оние кои сметаат дека Вардар има поубав дрес може да гласаат на овој ЛИНК.