Подготвувајќи се за утрешниот меч со Џенова, во составот на Јувентус очигледно никогаш не е досадно. За тоа сведочи и најновата фотографија која Роналдо ја постираше на социјалните мрежи. По стајлингот од пред некој ден, денеска Роналдо се „пофали“ со фризура слична на онаа на Колумбиецот Куадрадо.