Влезе во игра во 65.минута, а во 78.минута стрелаше во мрежата на Рома и тоа на „Олимпико“. Се разбира дека тоа го може само Илија Несторовски, кој ја затресе мрежата на Рома за водство на Удинезе од 2:0 (и конечен резултат на крајот). Одлична игра на Македонецот, учествуваше во неколку акции, имаше и шанси. За тие 12-13 минути од влегувањето до голот.