Роберт Левандовски не престанува да „тресе“, а во финалето на Купот вечерва два пати ја погоди мрежата на Баер Леверкузен.

Особено првиот гол е малку чуден, односно Ноер исфрли, Левандовски смири, шутна, и грешката на Храдецки донесе водство од тогаш 0:3, со што веќе се знаеше кој ќе го однесе трофејот.

https://www.youtube.com/watch?v=BwydoMSuddE