Селта и Атлетико Мадрид одиграа 1:1 во последниот натпревар денеска во шпанската Ла Лига. Таму се чини дека се решени веќе многу дилеми, а Селта цело првенство се бореше за опстанок, а се чини дека со последните неколку резултати веќе го обезбеди.

Мората уште во 1. минута донесе предност за Атлетико. Белтран во 49. минута израмни на 1:1, и тоа беше конечен резултат.

Претходно Валенсија со 2:1 го совлада составот на Ваљадолид.