Фудбалерот на Борнмут Адам Смит на носилки беше изнесен од теренот на мечот против Тотенхем. После возбудешн дуел во кој учествуваа Бен Дејвис од Тотенхем и Смит, дефанзивецот на Борнмут остана да лежи на тревата. Фудбалерот бил во несвест околу пет минути, лекарите му дадоа кислородна поддршка му ставија и заштита околу вратот и го изнесоа на теренот.
Засега не е позната неговата состојба.