Гол број 11 за Милан Ристовски во првенството на Словачка. Неговата Нитра го совлада тимот на Тренчин со 0:3, но ќе игра во баражот за опстанок во првенствоот.

Ристовски е убедливо најдобриот играч на Нитра, но на крајот овој тим може да испадне од првенството со оглед дека го чекаат натпревари за нова прволигашка „виза“.

Со своите 11 голови се наоѓа на третото место на табелата на листата на стрелците.