Манчестер Сити е подготвен да даде двајца играчи и плус пари за Калиду Кулибали.

Менаџерот Пеп Гвардиола сака да го ангажира робусниот стопер. Но, пандемијата поради коронавирусот, и намалените буџети може да направат проблем за „сините“, па затоа се подготвени да даваат играчи.

Веројатно се споменуваат дека Николас Отаменди и Александар Зинченко би можеле да се преселат во Наполи, за да се комплетира зделката.